Dělení kovu

HSS pilové kotouče

Broušení pilových kotoučů HSS provádíme na nejmodernějších CNC strojích od německé firmy Loroch. K dosažení dokonalého a přesného brusu jsou pilové kotouče broušeny v několika krocích. Broušení se provádí vysoce kvalitním brusivem CBN od rakouské firmy Tyrolit pod chladící emulzí, což zaručuje vysokou přesnost a preciznost brusu. Součástí nabízených služeb je i prodej nových HSS a HSS-E pilových kotoučů německého výrobce Karnasch, samozřejmostí je poradenství při volbě nejvhodnějšího typu nástroje včetně PVD povlaku a řezných parametrů pro konkrétní užití.

Díky nejmodernějším technologiím jsme schopni zákazníkovi nabídnout výrobu a broušení pilových kotoučů s ozubením tvaru A, AW, B, BW, C, BS, VBS podle DIN 1840 a frikčních pil.

Loroch Loroch Tvary zubů Tvary zubů

SK pilové kotouče na kov

Broušení SK pilových kotoučů provádíme na CNC strojích od německé společnosti Walter. K dosažení precizního brusu jsou kotouče broušeny na jedno upnutí. Broušení se provádí vysoce kvalitním diamantovým brusivem od rakouské firmy Tyrolit pod chladícím olejem, čímž je dosaženo maximální přesnosti a preciznosti brusu. Součástí nabízených služeb je i prodej nových SK pilových kotoučů německého výrobce Karnasch, samozřejmostí je poradenství při volbě nejvhodnějšího nástroje včetně počtu a typu zubů pro konkrétní užití.

Stroj Walter Stroj Walter Stroj Walter Tvary zubů Typy zubů

Cermetové pilové kotouče (throw away)

Nabízíme broušení speciálních cermetových a tvrdokovových pilových kotoučů, používaných pro dělení vysokou rychlostí na výkonných strojích jako jsou Amada, Kasto, Kaltenbach a jiné. Díky našim dlouhodobým testům broušení tohoto typu pilového kotouče a používáním moderní technologie při broušení, dosahujeme úspěchu i v tomhle odvětví.

Cermentová pila Cermentová pila